ALIMPIJEVIĆEV BEŠIKTAŠ OSTAO BEZ TROFEJA: Fenerbahče odbranio titulu prvaka Turske

Foto: FIBA

Košarkaši Bešiktaša poraženi su od Fenerbahče u četvrtoj utakmici finalne serije turskog šampionata rezultatom 77:75, čime je tim Šarunasa Jasikevičusa odbranila šampionsku titulu (3:1).

Ekipa Dušana Alimpijevića je sa pritiskom ušla u ovaj meč, ali svesna zadatka koji mora da se odradi u cilju izbegavanja novog poraza u finalima.

Istanbulski crno-beli su i igral u tom maniru. U okršaju sa favorizovanim rivalom su vodili tokom većeg dela meča, ali ne i bez oscilacija.

Tokom prvog poluvremena su u nekoliko navrata imali i dvocifrenu prednost, ali će se sumnja u mogućnost pobede javiti krajem treće deonice kada Mikael Jantunen pogađa za izjednačenje (54:54).

Dve trojke Devona Dotsona na startu poslednjih 10 minuta će vratiti veću prednost domaćinu (66:58) i podići nivo euforije u hali.

Situacija se još jednom menja od ulaska u poslednjih šest minuta kada Horton-Taker veže šest poena svog tima, a Jantunen još jednom pogađa za izjednačenje (71:71).

Na četiri sekunde do kraja Tarik Biberović pogađa trojku za vođstvo Fenera (75:77), nakon što je domaćin ostao bez poena u poslednjih više od minut igre.

Time je odlučeno pitanje ovogodišnjeg šampiona Turske, u meču koji je doneo epilog identičan prošlogodišnjoj seriji.

Izvor: Dnevnik

Poslednje vesti